Edukacja

Życzenia z okazji wakacji

Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom placówek oświatowych i Rodzicom życzymy wakacyjnych radości: słońca, podróży, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy. Z uśmiechem i sympatią - Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek i Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Bieńczyk.

„Powszechny dostęp do szybkiego internetu”

Informacja w sprawie planowanego wznowienia działalności żłobków i placówek wychowania przedszkolnego

klocki

W ślad za decyzją rządu o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz przywróceniem działalności żłobków i przedszkoli, informujemy, że Gmina Ryki planuje w najbliższym czasie otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.  
Opieka przedszkolna prowadzona będzie w ograniczonym zakresie, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Spotkanie najlepszych

Umiłowanie mądrości i wiedzy to szczególny dar, gdyż jak pisał Stefan Żeromski „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Wiedzą o tym uczniowie PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach, którzy na I semestr roku szkolnego 2019/2020 uzyskali tytuł prymusa za wyniki w nauce i wypracowali średnią ocen 5,0 i więcej.

„Bezpieczni piesi w Rykach”, czyli o realizacji działań w PSP Nr 2 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II uczestniczy w realizacji projektu Bezpieczni piesi w Rykach, który jest realizowany przez Gminę Ryki.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Ryki, wszystkim pracownikom placówek oświatowych z terenu naszej gminy składamy serdeczne życzenia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2019/2020 - w imieniu władz samorządowych Gminy Ryki składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.